Ebeveyn Koçluğu

Ebeveyn Koçluğu

Ebeveyn Koçluğu Nedir?

Ebeveyn, Yaşam koçluğunun alt dallarından biridir. Yaşam koçluğu hakkında daha fazla bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz.

Anne babalar ve çocuklar arasında sık sık çatışmalar yaşanır. Bu çatışmaların sebeplerine baktığımızda, temelde kuşak çatışmasını görürüz.

Günümüzde özellikle internet sayesinde, çocuklarımız bir çok tehdide çok yakın yaşamaktadırlar. Biz anne babalar, çocuklarımıza neler yapması gerektiğini, nelerden uzak durması gerektiğini söyler dururuz. Bizim anne babalarımız da bizlere söyledi :) ne kadarı işe yaradı dersiniz? Bunun cevabını hepimiz verebiliriz.

Çocuklarımız bu kadar tehditlere açıkken, lise, çağındaki çocuklarımızın %28’i en az bir kere uyuşturucu maddeyi denemişken, hemen hepsi uyku dışındaki zamanda online iken, bizim çocuklarımızı bu tehditlerden korumak için, anne babamızdan biraz fazlasını yapıyor olmamız gerekebilir.

Biz insanların çekirdek inançları çocukluk yaşlarda oluşur. Bu çekirdek inançların getirilerini ve götürülerini ömür boyu yaşar dururuz. Psikolojik sorunların hemen hepsinin temeli çocukluk yaşta oluşmaktadır. Bağımlılıkları incelediğimizde, temelinin yine çocukluk yaşta atıldığını görmekteyiz.

Çocuklarımız bu kadar tehdidin içindeyken, bizlerin doğru ebeveynlik yapmaları, onların kişiliklerinin gelişmesine, kendi kararlarını doğru bir şekilde alabilmeleri ve başarılı olmaları için, anne babalara büyük görev düşmektedir.

Doğru ebeveynlik yapabilmek için, duygularınıza yada mantığınızla karar vermek değik, gerektiğinde gerektiği gibi davranmak gerekmektedir. Bu sayede çocuğunuz güçlü, sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde yetişecek ve başarılı olacaktır.

Kimler Ebeveyn Koçluğu almalıdır?

  • Bağımlı çocukların ebeveynleri
  • Boşanmış anne babalar
  • Çocuğu ile iyi iletişim kuramayan anne babalar
  • Çocuğuna yeteri kadar zaman ayıramayan anne babalar
  • Çocuğu ile çatışan anne babalar
  • Çocuğu başarısız anne babalar
  • Şiddet gören Çocukların anne babaları
  • Çocuklarını tüm tehditlerden uzak tutmak isteyen anne babalar
  • Çocukları başarılı olsun isteyen anne babalar
  • Çocuğundan uzakta yaşayan anne babalar

Koçluk Süreci Ne kadardır?

Koçluk süreci, ulaşacağınız hedef ve hedefler ile alakalı olmakla beraber, en az bir ay olması tavsiye edilir. (Koçluk bilinçaltı ile ilgili bir farkındalık süreci olduğundan, doğru iletişimi sağlayabilmek için,en az bir aylık hizmetin alınması gerekmektedir.)

Ebeveyn Koçluğu hizmeti alabileceğiniz uzmanlarımız:

[vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

Yönetici administrator

Bir cevap yazın

})