Kuantum Koçluğu

Kuantum Koçluğu

Kuantum Fiziği, bilinen yada okullarda bize öğretilen fiziğin dışında bir fizik türüdür. Klasik fizik “ya/veya” ile çalışırken, Kuantum fiziğinde “hem/hem” mantığı varıdır. En basit şekliyle bir klasik fizikte 1 ler ve 0 lar varken yani bir şey ya var ya yokken kuantum fiziğinde hem var hem yok olabilmektedir. Bir şey aynı zamanda hem var hem yok olabiliyorken, bir şeyi var etmek, önce düşünceyle başlamaktadır. Aşağıdaki çift yarık deneyi, bunu ispatlamaktadır.

Düşündüğümüz şeyleri hayatımıza çektiğimiz bir gerçektir. Bunu hepimiz test edebiliriz. Bütün eğitimlerimizde sorduğumuz bir soruyu sizlere de sorayım.

“Asla yapmam dediğiniz her şeyi yaptınız mı?”

Bu soruyu binlece kere sormama rağmen, hayır cevabını çok az aldım.

İşin aslı, hayatta yapmam dediğimiz şeyi, öyle bir kodluyoruz ki, mutlaka yapıyoruz. Biz unutsak bile bilinçaltımız unutmuyor. Bize onu yaptırıyor.

Sadece asla dediklerimiz değil elbet. Hepimiz onlarca çekirdek inanca sahibiz. Bu çekirdek inançlarımız bizim yaşamımızı şekillendiriyorlar.

Çekirdek inançları ikiye ayırmak mümkün.

Birincisi bireysel çekirdek inançlar: bireysel çekirdek inançlarımız, genelde 0-6 yaş arası, yaşadıklarımıza verdiğimiz anlamlarla oluşur. Verdiğimiz anlam derken biraz daha açayım. Mesela bıyıklı bir komşumuz bize sokakta oyun oynadığımız için kızdı. Biz çok korktuk. Çocuk aklımızla onu düşündük, düşündük öyle bir hale geldi ki bıyıklı insanlara karşı, nedenini bilmediğimiz bir negatifliğimiz oluşmuş ve atamıyoruz.

Başka bir örnek vereyim. 0-6 yaş arasında evimizde, bazı sorunlar vardı ve belkide önemsiz olan bu sorunları biz zihnimizde büyüterek, büyüdüğümüzde de onların etkisiyle, sorunlar yaşarız.

Milyonlarca farklı bireysel çekirdek inanç olabilir. Bu çekirdek inançlarımız, pozitif inançlar ise, bizi rahatlatırken, negatif çekirdek inançlarsa, bizim hayatımızı sabote etmektedir.

İlişkilerimizde sorunlar yaşıyorsak, sağlıklı ilişkiler kuramıyorsak, aldatılıyorsak, şüpheciysek, çarpık, yasak, yada bize zarar verici ilişkiler yaşıyorsak, bunların hepsinin sebebi, ilişkilerimiz ile ilgili olan çekirdek inançlarımızdır.

“Ben aldatılıyorum, neden benim çekirdek inancımdan diyenleriniz mutlaka olacaktır.”

Maalesef ki bizim aldatılmamız da, %99 bizimle alakalıdır.

Maddi konularda sıkıntı yaşıyorsak, Çok çalışmamıza rağmen az kazanıyorsak, kazandığımız yetmiyorsa, hep borçluysak, iflas ediyorsakta yine çekirdek inançlarımızdan.

Dünya üzerinde yapılan araştırmalar şunu söylüyor. “Bin doların altında aylık geliri olup ta milyon dolar üzerinde bir parayı bir anda bulan insanların hemen hepsi, ortalama 3,5 yıl içinde tüm parayı sıfırlayıp, başlangıçtaki seviyenin de altına geliyorlar.

Maddi sıkıntılar ile ilgili sorunlarınız asla, daha fazla para elinize geçtiğinde çözülmeyecek! 

İnanması zor değil mi? Maalesef ki böyle. Maddi sıkıntılar yaşıyorsanız, hatırladığınız zaman dilimini bir gözünüzden geçirin. Gelirinizin arttığı, fazla kazandığınız zamanlar illa ki olmuştur. Sıkıntınız, borçluluğunuz belirli bir süre için ortadan kalmış olabilir yada geçici bir rahatlama yaşamış olabilirsiniz. Ancak bunlar, maddi zorluklarınızı çözmeye yetmez. Maddi sıkıntılarınızın sebebi de yine çekirdek inançlarımızda.

Başka bir açıdan bakacak olursak, bilinçaltımız sınır koymayı sever. Diyelim ki aylık 3.000 TL kazanıyorsunuz. 10.000 TL kazanmak istiyorsunuz ancak bir türlü olmuyor. Bilinçaltınız sınır koymuşken, bilincinizle bunu yapamazsınız. Bilinçaltınızdaki bu engel kalktığında aslında 10.000TL kazanmanın aslında ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

Bir de toplumsal çekirdek inançlarımız var. Bunlar ailemizde yaşadıklarımız, kültür, ahlak yada din temelli kurallar ve sınırlar diyebiliriz. Mesela bizim toplumumuzda “borç yiğidin kamçısıdır.” diye bir deyim var. ya da “Çok laf yalansız, çok mal haramsız olmaz.”

Böyle düşünen birisi sizce zengin olabilir mi?

Sorunlara ve sebeplerine değildik. Ya çözümü diyeceksiniz.

Bu çekirdek inanç ve sınırlarımızı değiştirdiğimizde, yaşantımız değişmektedir.

Kuantum Koçluğu ile bunu yapabilmekteyiz. Ancak yıllar içinde oluşan ve yıllarca kanıksanan çekirdek inançlarımızı farketmek ve değiştirmek o kadar kolay değil. Bu bir seansta yada bir kaç cd ile, olumlama ile değişmemektedir. Önce neyi değiştirmemiz gerektiğini bulmamız gerekmektedir.

Kuantum koçluğunu 3 ana aşamada adlandırabiliriz.

  • Aşama Farkındalık: Neler yaşadığımızı ve bunlara neden olan çekirdek inançlarımızı farklı boyuttan algılamak.
  • Aşama Değişim: Negatif çekirdek inançlarımızı pozitif düşüncelerle değiştirmek.
  • Dönüşüm: Pozitif düşünceleri inanç haline getirmek

Bu üç aşamanın her biri ortalama 21 gün sürmektedir. Toplamda 63 günlük bire bir çalışma ile hayatınızdaki negatiflikleri söküp atabilir, arzuladığınız yaşam boyutuna geçmek için, bilinçaltınızı hazırlamış olursunuz.

 

Kuantum Koçluğu hizmeti veren uzmanlarımız:

Yönetici administrator

Bir cevap yazın

})