Sigara Bırakma

Sigara Bırakma

Sigara içerken, kararı bilinçaltımız veriyor! Aslında sigara içmiyor, farkında olmadan içerideki bir çok ihtiyacı karşıladığımızı düşünüyoruz.

Sigara Bırakma Danışmanlığı Nedir?

Öncelikle sigara içme durumunu adlandırmak gerekir.

Sigara içme eylemi tam olarak nedir? Bağımlılık mı? Alışkanlık mı? İhtiyaç mı?

Büyük ihtimalle hepsi diyeceksiniz. Belki daha da fazlası…

Dünya üzerinde uygulanan, binlerce sigara bırakma yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerin büyük bir çoğunluğunda, sigaranın tek bir anlamı olduğu düşünür. “Sigara alışkanlıktır, irade gösterirsen sigarayı bırakırsın” Yöntemi ne olursa olsun, genelde yapılan şey, iradeyi kuvvetlendirici faaliyetler, yerine başa bir şey koyma ya da sigaradan uzaklaşmayı sağlamak mantığındadır. Biz bu kadar karmaşık olmasaydık, yöntemler başarılı olurdu.

Yöntem ne olursa olsun, sigarayı bu üç mantığın biriyle bırakma oranı %10 larda kalmakta, bırakanların da, %90’ı üzerinden bir süre geçtikten sonra tekrar başlamaktadırlar. Yani başarı oranı %1 leri geçmemektedir. Üstelik, tekrar başlayanlar üzerinden 5-10 yıl geçse bile, başladıklarında bıraktıkları günkü gibi keyifli olarak içmekte ve aynı tadı almaktadırlar. Aslında bıraktıkları süreç onlar için bir işkenceden, öte bir şey olmamaktadır.

10 yılı aşkın sürede, binlerce kişiyle alışkanlık, bağımlılık çalışmaları yaptık. bu deneyimimiz bizi bu konuda %99 başarılı bir noktaya getirdi. Yaptığımız işin sırrını sizlerle paylaşmak istiyorum. Yukarıda saydığım üç maddeden fazlası var. Sigarayı içenler bir ihtiyaçtan ötürü içmektedirler. Bilinçaltı düzeyde bu ihtiyacı farketmediğinizde, sigara alışkanlığı sonlandırılamıyor.

 

Sigara Bırakma Danışmanlığı Nasıl Çalışıyor?

Bizim yöntemimiz çok basit yalnız yaklaşık 3 aylık bir süreyi kapsıyor. Başlangıçta, Skype üzerinden  ortalama birer saatlik, en fazla 3 seans yapıyoruz. Bu seanslarda sigara bırakma kararını alıyorsunuz ve bırakıyorsunuz. Sigaraya başlamak nasıl zaman aldıysa, bilinçaltı düzeyde bırakmanız da zaman alacaktır. Alışkanlıklar 21 günde oluşur denir ancak, bu yöntem bizde pek geçerli değil 3×21 günde alışkanlıktan kurtulabilirsiniz.  Bu yüzden bizim sistemimiz, bıraktıktan sonra 63 günlük bir takip sürecinini içeriyor. Takip süreci telefon aracılığıyla, önceleri günlük, sonraları 3 günde bir  2-3 dakikalık konuşmaları içermektedir.

Bu sürecin sonunda, sigara bütün boyutlarıyla hayatınızdan çıkmış oluyor ve bir daha içme isteği duymuyorsunuz. Üzerinden 3 ay geçtikten sonra, danışanlarımıza bir sigara içmelerini söylüyoruz. İçince “Eski tadı almadıklarını, ve bunu yıllarca nasıl içtiklerini söylüyorlar”.

Siz de onlarca yöntem denediniz ama bırakamadıysanız, kesin çözümü bizde bulacaksınız.

 

Sigara bırakma hizmeti veren uzmanlarımız:

 

Yönetici administrator

Bir cevap yazın

})